2009 m. gegužės 22 d., penktadienis


STALO ŽAIDIMŲ VAKARAS PASVALIO MUZIEJUJE

Gegužės 15 dieną Pasvalio krašto muziejuje vyko stalo žaidimų vakaras. Šis renginys buvo tarptautinio projekto „Muziejų naktys“ dalis. Pats projektas pirmą kartą buvo suorganizuotas Prancūzijoje, vėliau išpopuliarėjo daugumoje Europos muziejų. Prieš penkerius metus pradėtas organizuoti ir Lietuvoje. Jis įdomus tuo, kad žmonėms siūlo nemokamai apsilankyti muziejuje naktį, taip pat pasiūlo kokių įdomių pramogų .
Atvirai pasakius kai pasvaliečiai į mus kreipėsi prieš kelis mėnesius, kad padėtume suorganizuoti šį renginį- mus tai nustebino. Nustebino ne todėl, kad norėjo suorganizuoti stalo žaidimų vakarą, bet savo žinojimų apie stalo žaidimus. Esu įpratęs kai žmonės kalbėdami apie stalo žaidimus, vardina jau įprastus visiems gerai žinomus: Monopolis, Jenga, Uno ir t.t. Bet kai žaidžia Puerto Rico, Agricola (tai žaidimai kurių tikrai nei Pasvalyje, nei Panevėžyje nenusipirksi) tai jau kelia pagarbą. Todėl supratome, kad su šiuo kolektyvu tikrai lengvai rasim bendrą kalbą.
Vakaras prasidėjo 19 valandą paskaita apie senuosius stalo žaidimus. Pastaruoju metu daug domėjausi senaisiais žaidimais, kuriuos žaidė žmonės prieš kelis tūkstančius metų. Buvo labai įdomu susižinoti tų senųjų žaidimų taisykles ir kilmės istorijas. Dalį šios informacijos ir pabandžiau įsprausti į 40 minučių paskaitą. Pabaigai dar pristatėme trumpai naujausius žaidimus ir pasiūlėme pastaruosius išbandyti prie stalų. Susidomėjimas buvo didelis susirinko apie 100 žmonių ir jei ne šaunios muziejaus darbuotojos, būtume nespėję suktis. Turime nemažą patirtį organizuojant renginius, bet tokiam dideliam susidomėjimui mūsų vienų pajėgų nepakako. Žaidėme daugiausiai kortinius žaidimus ir žaidimus, tinkamus vakarėliams, todėl laikas neprailgo ir paskutiniai stalo žaidimų mėgėjai iš muziejaus išėjo jau po 2 valandos nakties.
Tikimės, kad tai nepaskutinis stalo žaidimų vakaras Pasvalyje ir užsimezgusį bendradarbiavimą tęsime ir ateityje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą