2009 m. spalio 26 d., pirmadienisSAVAITĖS APŽVALGA 2009 SPALIO 18- 25

Po vasaros poilsio pamažu įsivažiuoju; praeitą savaitę jau sužaidžiau nemažai žaidimų. Ta proga ir norėčiau pasidalinti įspūdžiais.
Katano salos naujakuriai- 1 partija
Race for the Galaxy- 3 partijos
Dominion- 3 partijos
Battlelore- 2 partijos
Manhatten- 2 partijos

Katano salos naujakuriai- viena iš keistesnių partijų, kokias teko sužaisti. Žaidimo pradžioje man labai trūko molio ir medžio, todėl, prieš pasistatant pirmą kelią, sugebėjau pasistatyti du miestus. Nepamenu, kad kada nors taip būtų nutikę. Naujakuriai - vienas iš tų žaidimų, kuriuos norisi sužaisti vėl ir vėl. Ateina laikas ir jis man pabosta, tuomet pusmetį nežaidžiu, o po kurio laiko vėl grįžtu prie jo. Kai žaidi su mažiau patyrusiais žaidėjas, tai labai geras žaidimas. Nes laimėti gali bet kuris. Sėkmės faktorius gana nemažas. Po namelių išsidėstymo iškarto pasimato kas geresnėje pozicijoje, kas favoritas. Štai tada ir prasideda žaidimas ir nebūtinai laimi tas, kuris turi gerą poziciją. Šiame žaidime turi naudotis kitų sėkme ir laukti kada tau pačiam pasiseks. O sėkmė ateis, tik svarbu būti jai pasiruošus, niekada neverta nukabinti nosies.
Race for the Galaxy – kai prieš beveik metus sužaidžiau pirmą kartą, prisipažinsiu, nieko nesupratau. Kelias strategijas( karinę, išradimų) supratau, bet prekyba buvo tamsus miškas. Dažniausiai kai sužaidi žaidimą ir jo nesupranti, įvyksta atmetimo reakcija ir tu supranti, kad šis žaidimas tau netinka. Bet įvyko priešingai - nesupratau ir patiko. Praeitą savaitę pavyko sužaisti net tris kartus. Kiekvieną sykį bandau pasirinkti geriausią strategiją ir suprantu, kad reikės sužaisti dar daug partijų kol perprasiu visas korteles ir galėsiu maksimaliai išnaudoti jų naudą. Aišku žaidimas „pasjansinio“ tipo, su ribotomis galimybėmis kenkti vienas kitą, bet man tokie ir patinka.
Dominion- pačiam šiek tiek keista, kad tik dabar išbandžiau šį žaidimą. Galėjau jį sužaisti ir anksčiau, bet vasarą ilsėjausi, todėl tomis galimybėmis nepasinaudojau. Labiausiai mane nustebino taisyklių paprastumas. Draugas per penkias minutes paaiškino ir mes pradėjome žaisti. Pirma partija užsitęsė apie keturiasdešimt minučių, bet kitoms neprireikė ir pusvalandžio. Pirmas įspūdis, kad tai lengvas žaidimas, kurį visai smagu sužaisti prieš žaidžiant kažką rimtesnio. Tiesa, žaidėme tik dviese, keturiese galbūt sunkiau. Bet kad jis lengvesnis už Race for the Galaxy tai faktas. Nors yra nemaža galimybė pakenkti kitiems varžovams, visgi priskirčiau ji taip pat prie „pasjansinių“ žaidimų. Aišku tai tik pirmas įspūdis, kitos sužaistos partijos galbūt nuomonę pakeis.
Battlelore- šis žaidimas nėra sudėtingas, bet man labai patinka. Paskutinį kartą žaidžiau gal prieš pusmetį, todėl jau buvau jo pasiilgęs. Pradžiai sužaidėme dvi partijas be magijų, bet kitą kartą jau reikės naudotis visais magiškų kortelių privalumais. Vienas iš geresnių žaidimų dviem.
Manhatten- šį žaidimą su draugais paskutinį kartą žaidėme prieš du metus. Pamenu tuomet jis labai mums patiko, bet po kurio laiko kažkaip jį pamiršome ir jis ilgai užsigulėjo lentynoje. Galbūt jo prastas dizainas ir atbaidydavo nuo žaidimo? Praeitą savaitę vėl persiskaičiau taisykles ir sužaidėme. Ir kaip nekeista - patiko! Neveltui juk 1994 metais apdovanojimą gavo kaip geriausias Vokietijos metų žaidimas. Tikiuosi šią savaitę prisėsiu ir parašysiu šio stalo žaidimo apžvalgą. Taisyklės pakankamai paprastos, todėl labai lengva naujam žmogui paaiškinti. Praktiškai visą žaidimą nieko ir neveiki tik ir kenki vienas kitam. Kuo didesni „kenkėjai‘ žaidžia, tuo linksmiau. Labai „kenkėjiškas“ žaidimas!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą