2010 m. kovo 9 d., antradienis

Senieji stalo žaidimai atgimsta ir Lietuvoje

Jau senokai mane domino senieji, kaip mėgstu sakyti, „laiko patikrinti žaidimai“.

Pačiam labai įdomu, kokius žaidimus žaidė mūsų protėviai Lietuvoje XII-XV amžiuje ir vėliau. Turiu pastebėti, kad senieji žaidimai savo strateginėmis galimybėmis mažai kuo nusileidžia šiuolaikiniams žaidimams, ir netgi didesniąja dalimi lenkia.

Siųstis iš užsienio šiuos žaidimus labai brangu. Tokių stalo žaidimų gamyboje naudojamos natūralios medžiagos: medis, oda, molis, linas, akmuo, kaulas, ragas ir t.t. Tokie stalo žaidimai yra 100% rankų darbo, todėl kaina dažnai perkopia 100 litų ribą.

Anksčiau pats labai aktyviai domėjausi senaisiais amatais, dalyvaudavau eksperimentinės archeologijos stovyklose, todėl nusprendžiau pasinaudoti savo sukauptomis žiniomis ir pabandyti pasigaminti senuosius žaidimus. Taip gimė dar viena UAB „Rikio Pramogos“ veiklos sritis – senųjų stalo žaidimų gamyba ir pardavimas.

Kol kas dar tik eksperimentuojame ir gilinamės į šią sritį. Bedirbant iškilo daugybė klausimų, į kuriuos labai smagu ieškoti atsakymų. Tikiuosi greitai tobulėsime ir sieksime gaminti autentiškus, pagamintus pagal senas technologijas stalo žaidimus.

Pirmoji vieta, kur galima buvo pamatyti, pačiupinėti ir pažaisti senuosius žaidimus, tai neseniai vykusi Kaziuko mugė. Žmonių susidomėjimas buvo tikrai nemažas, todėl sunku būtų ir suskaičiuoti kiek partijų teko sužaisti per šias tris dienas. Namo parsivežiau vos kelis neparduotus žaidimus, todėl net nufotografuoti nėra ką. Iki gegužės mėnesio planuojame asortimentą padidinti iki dešimties stalo žaidimų. Daugiau dėmesio teiksiu tiems žaidimams, kurie buvo žaidžiami Lietuvoje arba aplinkiniuose kraštuose.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą